Ze względu na sposób eksploatacji szyby samochodowe – przede wszystkim zaś szyby przednie – są nieustannie narażane na uszkodzenia. Te zaś mogą nastąpić nie tylko w wyniku wypadku – nierzadko wystarczy kamień wypchnięty spod koła samochodu jadącego przed nami, by utworzyć niebezpieczny odprysk lub nawet uczynić szybę niezdatną do użytku.

Samodzielna naprawa szyby – dlaczego nie warto?

Zdarza się, że wolimy nie przepłacać i próbujemy samodzielnie wymienić stłuczoną szybę w aucie. Niekiedy zaś wręcz nie wymieniamy jej wcale, poprzestając na próbach załatania ubytków czy pęknięć domowymi sposobami. W ten sposób jednak nie tylko nie rozwiążemy problemu, lecz wręcz pogorszymy sytuację – nieprawidłowo naprawione pęknięcie będzie powiększać się pod wpływem wstrząsów, co przełoży się na rosnące zagrożenie dla kierowcy i pasażerów. Z kolei samodzielna wymiana szyby wymaga odpowiedniej wiedzy i praktyki, jeżeli jej montaż ma być solidny, a ona sama zabezpieczona przed powstawaniem wokół niej korozji.

Wymiana szyby w serwisie szyb samochodowych jako rozwiązanie idealne

Skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu zajmującego się wymianą szyb ma szereg zalet – przede wszystkim naprawa zostanie wykonana przez wykwalifikowanych fachowców posiadających wieloletnie doświadczenie. Będziemy mogli więc mieć pewność, że wymiana szyby przedniej w naszym aucie przebiegnie sprawnie i skutecznie. Co więcej, zwracając się do serwisu wymiany szyb, nie przepłacimy za usługę – w zależności od wieku i modelu samochodu jej cena prawdopodobnie zamknie się w przedziale 200-600 zł, wliczając w to zarówno samą czynność, jak i koszt wykorzystanej szyby.

Oczywiście, możemy skorzystać również z ASO, czyli autoryzowanych stacji obsługi samochodów. Choć jednak poziom świadczonych tam usług będzie dorównywał ofercie serwisu wymiany szyb, musimy być przygotowani na to, że w takim punkcie zapłacimy znacznie więcej – często nawet dwukrotnie wyższą cenę. Nie dotyczy to jednak sytuacji, w której uszkodzenie nastąpiło nie z naszej winy – wtedy, rzecz jasna, koszt wymiany zostanie pokryty przez ubezpieczyciela.